Zadzwoń i zamów przez telefon Tel: +48 22 290 88 28, +48 503 063 721, +48 503 063 611, e-mail: info@e-brodit.pl, Godziny pracy infolinii: Pn. - Pt.: 8:00 - 16:00
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Nieprawidłowo zamontowana nawigacja może być zagrożeniem bezpieczeństwa.

2020-01-07
Nieprawidłowo zamontowana nawigacja może być zagrożeniem bezpieczeństwa.
Nieprawidłowo zamontowane urządzenia do nawigacji samochodowej mogą być poważnym zagrożeniem bezpieczeństwa.

Niezliczona ilość kierowców nieświadomie ryzykuje życiem, montując w swoich autach przenośne nawigacje samochodowe. Według wielu organizacji zajmujących się bezpieczeństwem ruchu drogowego, urządzenia przymocowane w złym miejscu na przedniej szybie auta, znacznie ograniczają pole widzenia osoby prowadzącej samochód.

Niektóre urządzenia posiadają niekiedy ekran nawet z 7-calową przekątną. To jest prawie 18 cm. Niestety w bardzo wielu przypadkach, kierowcy montują swoje GPS-y centralnie na przedniej szybie, co skutecznie redukuje pole widzenia tuż przed samochodem, czyli w bardzo niebezpiecznej strefie. Jeżeli kierowca prowadzi auto z tak ulokowanym ekranem, to może być to powodem bardzo niebezpiecznych sytuacji. Prowadzący auto odwraca swoją uwagę od tego, co dzieje się przed maską samochodu. Dodatkowo zasłonięty jest widok w prawo na skos, skąd może wejść przed samochód pieszy.

To niezwykle niebezpieczne zarówno dla samego kierowcy, jak i innych użytkowników drogi. Szczególnie piesi, którzy chcą wejść na jezdnię, mogą pozostać niezauważeni i nagle znajdą się tuż pod kołami auta. Wtedy na reakcję ze strony kierowcy, niestety może być już zbyt późno.

Bardzo ważne jest, żeby nie umieszczać niczego na linii wzroku, czyli na wysokości oczu. Trzeba też pamiętać, żeby nie umieszczać urządzenia w miejscu, w którym może stwarzać ono bezpośrednie zagrożenie dla osób jadących samochodem podczas ewentualnej kolizji czy wypadku. Do takiej sytuacji może dojść, gdy urządzenie będzie zamontowane np. na drodze wybuchu poduszki powietrznej. Nie należy również mocować ekranu nawigacji w górnej części szyby. Wtedy kierowca będzie zmuszony do odrywania wzroku od kierunku jazdy, aby spoglądać na wskazania nawigacji. Dodatkowo pole widzenia będą zasłaniały kable zasilające, przebiegające przez całą szybę.Zaufane Opinie IdoSell
4.99 / 5.00 1306 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-11
ok
2024-07-07
Wszystko ok miła obsługa
pixel